Dzień Ziemi w Pamiątce

W dniu 20 kwietnia odbyły się w szkole w Pamiątce uroczystości związane z Dniem Ziemi.
Ten rok obfitował w bardzo ciekawe przedstawienia w wykonaniu klas I SP. Klasa I a wcieliła się w owady, które pisały list do człowieka z prośbą o zadbanie o naszą planetę, a I b zaprezentowała wiersz " Na straganie" Jana Brzechwy. Kolorowe stroje przyciągały uwagę i ułatwiały przekaz.
  Klasy starsze 4 i 5 przygotowały wiele prezentacji o zagrożonych wyginięciem gatunkach. Prezentacje były ciekawe i zawierały bardzo wiele informacji. Najlepszą okazała się prezentacja o kondorze Antoniego Włoczewskiego z klasy 5 SP. Wiele innych zostało również wyróżnionych drugim i trzecim miejscem.
   Na zakończenie dla klas gimnazjalnych zorganizowany został konkurs wiedzy ekologicznej. Pytania były od bardzo łatwych, do zupełnie zaskakujących - ostatecznie po emocjonującej dogrywce o drugie miejsce wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce klasa Ia G
II miejsce klasa III G
III miejsce klasa Ib G
IV miejsce klasa II G
   W czasie Dnia Ziemi uczniowie zdobyli bogatą wiedzę ekologiczną dobrze się bawiąc.

ZOBACZ GALERIĘ

fot. M. Radecka-Kohn i Ksawery Włoczewski; tekst M. Radecka-Kohn.