Turniej piłki ręcznej chłopców

W dniu 4.02.2014r. w hali w Tarczynie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach XVI mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na zawodach spotkały się drużyny z SP Tarczyn, SP Pamiątka, SP Suchostruga, SP Prażmów. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Nasi uczniowie po emocjonujących meczach zajęli ostatecznie III miejsce.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Hubert Gwiazda, Piotr Klimkowski, Mateusz Orzechowski, Mateusz Kieroński, Jakub Piotrowski, Patryk Grabowski, Dominik Łukasik, Sebastian Maciak, Filip Kęska, Ksawery Włoczewski

Końcowa tabela zawodów:
I m. SP Prażmów
II m SP Tarczyn
III m SP Pamiątka
IV m SP Suchostruga

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
(tekst i zdjęcia p. Sylwia Barto)

ZOBACZ GALERIĘ

Dzień czerwony- WALENTYNKI

Dzień 14 lutego rozpoczął się bardzo kolorowo - czerwono dokładnie... Miłość unosiła się w powietrzu... Wszystkie klasy w naszej szkole miały okazję zaprezentować się na "DNIU CZERWONYM". Było niesamowicie czerwono, wesoło i zabawnie.

Mogliśmy zobaczyć wspaniałe tańce w wykonaniu klasy 1 i 6 SP, inscenizacje klasy 2, 4 i 5 SP oraz szaloną zabawę reprezentantów klasy 3 SP, a także 1 i 3 Gimnazjum. W zabawie wzięły udział również bardzo czerwone zeróweczki. Komisja była pod wielkim wrażeniem i decyzja o wyborze zwycięzców nie należała do łatwych.

Ostatecznie w klasach zero

I miejsce przypadło 5-cio latkom, a drugie 6-cio latkom.

w klasach 1-3 SP

pierwsze miejsca ex aequo zdobyły klasa I SP i II SP,

a drugie wywalczyła klasa III SP.

W klasach 4-6 SP

pierwsze miejsce ex aequo klasa 4 i klasa 6,

a klasa 5 drugie.

W gimnazjum pierwszym miejscem cieszyła się klasa III G, a drugim klasa I G.

Niech żałują Ci którzy się nie przebrali ;D. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy i oczywiście kolorowe dyplomy.

Nauczycielom i pracownikom administracyjnym przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli CZERWONE SERCA ♥.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJMY ZA DOBRĄ ZABAWĘ.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

fot. i tekst Małgorzata Radecka-Kohn

Deutsch Wagen Tour

We wtorek 28 stycznia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w projekcie językowym Deutsch-Wagen-Tour, promującym naukę języka niemieckiego.

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej zaprezentowali piosenki i wierszyki po niemiecku. Klasa szósta opowiedziała o swoich corocznych wakacyjnych wyjazdach na obóz do Uslar w Niemczech organizowanych przez panią Beatę Łoszewską, odbywających się dzięki współpracy z organizacją Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczeń klasy I gimnazjum Sebastian Bierdziński przygotował zaś prezentację na temat Niemiec. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych z lektorką Deutsch-Wagen-Tour. Pierwszoklasiści wysłuchali po niemiecku „Czerwonego kapturka”, a szóstoklasiści i gimnazjaliści brali udział w zabawach językowych.

Podczas przygotowań do wizyty Deutsch-Wagen-Tour odbył się również konkurs plastyczny „Deutsch und ich”, w którym uczniowie bardzo licznie i chętnie wzięli udział. Wszystkie prace wykonane zostały z dużym zaangażowaniem. Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Klasa I SP

1. Wiktoria Mirkowska - wykonała album Niemiec
  2. Justyna Strójwąs - wykleiła Bramę Brandenburską
  3. Malwina Radecka-Kohn – narysowała godło Niemiec

Klasa 6 SP

1. Natalię Pawlak – wykonała plakat o sporcie
  2. Kingę Główczyńska – przedstawiłą nam, za co kocha Niemcy
  3. Joannę Nowakowska – przedstawiła nam swoje wrażenia z Uslar

Klasa I G

1. Adela Stępień - rysunek Zamku Neuschwanstein
  2. Emilia Michalak - plakat o Bethovenie
  3.  Kinga Jania – plakat o niemieckich wynalazkach

Relację z wizyty w naszej szkole można również obejrzeć na:

BLOGU O WARSZTATACH

i obejrzeć zdjęcia w naszej GALERII

Tekst: pani Małgorzata Tulo

Konkurs na "Pejzaż Zimowy"

Zima to piękna pora roku i to właśnie miał pokazać konkurs przeprodzony przez wychowawczynie z klas młodszych.  Prace uczniów były tak ciekawe, że komisja miała nie lada problem z wyborem zwycięzców ostatecznie jednak nagrody otrzymają uczniowie:

Klasa I SP:

Więcej zdjęć można zobaczyć

w GALERII

JASEŁKA 2013 i Wigilie w Pamiątce

Boże Narodzenie to Święta szczególne, niosące spokój, zgodę, nadzieję i nostalgię. I jak co roku przygotowaliśmy w naszej szkole wielką uroczystość, która tradycyjnie gomadzi na sali gimnastycznej tłumy widzów.

W dniu 19 grudnia 2013 roku o godzinie 17:00 rozpoczęły się uroczyste Jasełka.

Uczniowie zaprezentowali wszystkie swoje umiejętności, od recytatorskich, poprzez wokalne, instrumetalne do tanecznych. Cały scenariusz był pełen humoru, a aktorzy doskonale wiedzieli jak wypowiadać kwestie, aby publiczność śmaiała się bardzo głośno. Najzabawniejsze sceny związane były z niewiedzą młodzieży dotyczącą tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również momentów wielce wzruszających, jak na przykład wykonanie "Kolędy dla Nieobecnych", którą pięknie zaśpiewały trzy uczennice gimnazjum trzymając świece w dłoniach i wiele wiele innych.

Również tym razem przedstawienie odniosło wielki sukces.

Zaszczycili nas swoją obecnością szacowni goście, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Sala pękała w szwach, zajęte były nie tylko krzesełka, ale i na środku sali gnieździli się nasi młodsi uczniowie, którzy za wszelką cenę chcieli jak najwięcej zobaczyć. Uroczystość filmowana była przez killka kamer i zapisany zotał dźwięk pod nadzorem pana Daniela Howorusa. Fotografie wykonała pani Małgorzata Radecka-Kohn. Po uroczystości odbyła się mała Wieczerza Wigilijna, na którą zostali zaproszeni wszyscy szacowni goście nauczyciele i pracownicy szkoły.

Następnego dnia natomiast w swoich klasach Wigilię przygoowywali uczniowie. Suto zastawione stoły i przyjazna atmosfera widoczna jest nawet na zdjęciach.

ZOBACZ GALERIĘ "JASEŁKA 2013"

ZOBACZ GALERIĘ "Wigilie klasowe"

Film w przygotowaniu...