ZAPRASZAMY NA FESTYN W PAMIĄTCE

PLAKAT PAMI TKA-1

Dzień Dziecka w Pamiątce

Dzień Dziecka w Pamiątce obfitował w wydarzenia. Pierwszego czerwca dzieci nie mały lekcji lecz wiele atrakcji.

Na początek zawody sportowe oraz malowanie twarzy, a następnie kolejna edycja "MAM TALENT" w Pamiątce. Sportowcy nie tylko grali w piłkę nożną, ale też skakali klasowo przez skakankę, biegali w workach, przeciągali linę - zabawy było co niemiara. Na "Mam Talent" prawie wszyscy stawili się z pomalowanymi buziami.

Odkryliśmy bardzo wiele talentów. Od tanecznych do wokalnych przez układanie "kostki rubika", składanie samolocików z papieru i sztuczki magiczne. Wszystkie występy nagrodziły gromkie brawa, a komisja nie wyłoniła zwycięzców gdyż prezentacje były bardzo różnorodne i każda z nich miała w sobie coś szczególnego. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. Pokazy tańca sportowego zaprezentowały nam trzy zawodniczki (jedna młodsza i dwie starsze w duecie) - wszystkie reprezentowały KLUB SPORTOWY GRAWITACJA Piaseczno.

Nagrody dla uczestników "Mam Talent" i medale dla sportowców ufundowała Rada Rodziców - za co serdecznie dziękujemy - a uśmiechy dzieci były bezcenne dla organizatorów.

fot M. Radecka-Kohn, Angelika Obłuska, Julia Ahmed;

filmowanie Ksawery Włoczewski, Wiktor Zaprzalski
filmy wkrótce...

Święto Patrona - Ślubowanie uczniów klas I SP

na czytelników szkolnej biblioteki

Dnia 15 maja 2015 roku odbyła się już tradycyjnie uroczystość związana ze świętem naszego Patrona Wojciecha Górskiego.

Jak co roku rozpoczęliśmy świętowanie od uroczystej mszy w kościele w Rembertowie.

Następnie pierwszą część apelu w szkole stanowiły wspomnienia o historii powstania szkoły i o jej twórcy, a drugą mianowanie na czytelników uczniów klas pierwszych SP.

Gimnazjaliści, którzy wspominając swoje pierwsze chwile w "Pamiątce" wprowadzili nas w pamiatkowską atmosferę, zaprosili do obejrzenia fragmentów wywiadów z naszymi znamienitymi gośćmi. Górale - absolwenci warszawskiej szkoły Górskiego przybyli do nas 24 kwietnia, aby opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych ze nauką w czasach powojennych. Film stanowił tylko urywek rozmów, ale i tak zaciekawił publiczność.
    W drugiej części uroczystości nasi najmłodsi uczniowie zostali przywitani przez odrobinę starszych w gronie czytelników szkolnej biblioteki i ta część uroczystości przebiegła w bardzo wesołym nastroju. Każde dziecko z klasy I otrzymało zakładkę wykonaną przez naszych gimnazjalistów i dyplom.

Nasi najmłodsi czytelnicy od piątku mogą wypożyczać nawet po trzy książeczki na raz.

zdjęcia: Wiktoria Gałecka
tekst M. Radecka-Kohn

piękne drzewo i dekoracje wykonane pod nadzorem:

p. R. Nowakowskiej ze wsparciem państwa Ozimek i p. B. Łoszewskiej

Dzień Mamy w Pamiątce

Dnia 26 maja 2015 roku odbyła się najwspanialsza uroczystość - Dzień Mamy. O godzinie 11 uczniowie klas 0-3 SP zaprezentowali mam wszystkie swoje umiejętności. Od tanecznych przez recytatorskie, aktorskie, wokalne do muzycznych.

I tak spektakl rozpoczęła grupa dziewcząt tańcem ludowym, który ćwiczyły przez cały rok szkolny pod czujnym okiem instruktorów.

Następnie swoje recytatorskie i wokalne zdolności pokazały dzieci z klasy 0, później klasy 1 a i 1 b wyrecytowały i wyśpiewały wspaniałe utwory, a klasa 1 b nawet podczas śpiewu zaprezentowała ciekawą choreografię taneczną. W dalszym ciągu usłyszeliśmy szereg piosenek w wykonaniu klasy 3.

Następnie również uczniowie z klas 2 i 3 zatańczyli menueta zapowiadającego przedstawienie opowiadające o złej księżniczce, którą odmieniała miłość pięknęgo księcia. Później usłyszeliśmy jeszcze wiersz dla mamy i wspaniałą piosekę wyśpiewaną przez klasę 2-gą, a na koniec czekała na nas niespodzianka - "Sto lat" dla Mam wykonana na DZWONKACH.

Wyjątkowo kolorowa dekoracja uatrakcyjniła odbiór uroczystości, a wszystkie mamy były bardzo dumne ze swoich pociech. Oczywiście wszystkie dzieci wręczyły rodzicom prezenty własnoręcznie wykonane, a rodzice w zamian zapewnili pociechom słodkie przyjęcia w salach lekcyjnych. Dzień Mamy należał do bardzo radosnych.

fot M. Radecka-Kohn,

filmowanie Wiktor Zaprzalski, Ksawery Włoczewski oraz Filip Kęska

- film wkrótce.

72-ga rocznica wybuchu Powstania

w Getcie Warszawskim

19 kwietnia minęła 72 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Podczas tego zrywu zaginęło ok 13 tysięcy Żydów (w tym 6 tysięcy spłonęło żywcem), a ok. 55 tysięcy pochwycono i wywieziono do obozu zagłady w Treblince. Powstanie to było największym zbrojnym zrywem ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej.
   Nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" zorganizowanej przez muzeum "POLIN". Uczniowie klas gimnazjalnych oraz VI klasy szkoły podstawowej wykonali papierowe kwiaty i rozdali je wszystkim dzieciom z naszej szkoły. Wspomniane żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który jako jeden z nielicznych przeżył powstanie i każdego roku 19 kwietnia składał żonkile pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

fot. : M. Radecka-Kohn

tekst: J. Kopeć