tancerze grawitacja3

SUKCESY W TAŃCU SPORTOWYM

PAMIĄTKOWICZEK

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie od początku roku szkolnego 2012/ 2013 prowadzone są regularnie zajęcia z tańca sportowego organizowane przez instruktorów KLUBU SPORTOWEGO GRAWITACJA Piaseczno. Do dzisiaj zebrała się już znaczna grupa tańczących w GRW uczniów "Pamiątki".

9 czerwca 2013 roku pierwsze odważne tancerki zaprezentowały się na Turnieju Tańca Sportowego w Piasecznie (organizowanym przez KS GRAWITACJA), w którym wzięło udział 370 uczestników z 12 warszawskich i podwarszawskich klubów tanecznych.
W kategorii "Hip Hop, Debiuty 1999 i starsze" wystartowała i odniosła sukces zajmując drugie miejsce Julia Ahmed (Grawitacja Piaseczno) aktualnie uczennica klasy II G. Na tym turnieju zadebiutowała również jedna z najmłodszych tancerek w kategorii "Debiuty Hip Hop 2004 i młodsze", zaledwie 6 letnia Malwina Radecka-Kohn (Grawitacja Tarczyn), która w tym roku rozpoczęła naukę w naszej szkole w klasie I SP i otrzymała dodatkową nagrodę dla najmłodszego uczestnika w kategorii Hip Hop. W Disco Dance zdecydowała się wystartować Julia Mendel (Grawitacja Tarczyn) (w tym roku klasa I G) w kategorii "Disco Dance Debiuty 2000" i także bardzo dobrze się zaprezentowała. W wyższych ligach startowała też uczennica klasy II G Aleksandra Radecka-Kohn zajmując ostatecznie po zaciętej walce w kategorii "D disco dance 1999 i starsze" 5 miejsce, a w kategorii "D hip hop 1999 i starsze" 6 miejsce.

Kolejny turniej odbył się 26 października 2013 roku na warszawskim Ursynowie, a zorganizowany został przez Zespół taneczny „Hand to Hand”. Zdecydowały się wziąć w nim udział dwie tancerki: debiutująca w stylu Disco Dance Malwina Radecka-Kohn w kategorii "Disco Dance, Debiuty 2007-2006" i jej starsza siostra Aleksandra Radecka-Kohn (Grawitacja Piaseczno) w kategorii "D Disco Dance 2000 i starsze". Malwinka zajęła trzecie miejsce pokonując kilka starszych koleżanek, a Aleksandrze udało się wygrać.

Na ostatnim turnieju dnia 9 listopada 2013 roku, zorganizowanym również przez „Hand to Hand” na warszawskim Mokotowie, zadebiutowała uczennica klasy 6 SP Joanna Nowakowska (Grawitacja Tarczyn) w kategorii "Debiuty, Disco Dance, 2001 i starsze". Odniosła wielki sukces ponieważ zajęła 2 miejsce, walka była zacięta, a konkurentek wiele.
W tym turnieju, już w lidze "C, Disco Dance, 2000 i starsze", tańczyła też Aleksandra Radecka-Kohn (Grawitacja Piaseczno) zajmując po bardzo dobrym występie trzecie miejsce. Ola tańczy w Klubie Sportowym Grawitacja Piaseczno zaledwie nieco ponad półtora roku i bierze udział w prawie wszystkich turniejach tanecznych pnąc się do coraz to wyższych kategorii i plasując się na różnych miejscach. Ma już spory zestaw medali i w kategorii disco dance i hip hop, a teraz w lidze C udało jej się zdobyć pierwszy puchar.

Wszystkim tancerkom GRATULUJEMY przede wszystkim odwagi i samozaparcia, bo turnieje to nie tylko sukcesy. Wiążą się z nimi duże emocje, a czasem zdarzają się też porażki. Jedno jest pewne: jeżeli się nie walczy nie ma się szansy na wygraną.

Gratulujemy i dziękujemy również trenerom: pani Justynie Biernadskiej – Disco Dance, pani Ewelinie Zaradkiewicz – trenerce Hip-Hop, oraz pani Karolinie Uszyńskiej – trenerce Hip Hop w Tarczynie od tego roku szkolnego i Disco Dance w Piasecznie oraz wszystkim trenerom z Klubu Sportowego Grawitacja, którzy przyczyniają się do postępów młodych PAMIĄTKOWSKICH tancerek.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ