SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK FANTASY PANIĄ DOROTĄ MULARCZYK

W dniu 30 marca 2017 roku odwiedziła Pamiątkę autorka wielu książek fantastyczno - przygodowych dla dzieci w wieku 9-13 lat (oraz bajeczek dla maluchów) pani Dorota Mularczyk.
Pierwsze trzy godziny lekcyjne autorka opowiadała klasom 4-6 SP o procesie powstawania książek i co ją zainspirowało do pisania. Opowieści były wesołe i nikt się nie nudził.

Zapewne treść książek też tak wciągnie naszych uczniów, że nie będą mogli się oderwać. Część z nich zakupiło książeczki i otrzymało dedykacje od pani Doroty.
Ostatnie dwie godziny pobytu naszego gościa poświęcone były warsztatom.
Na pierwszych z nich wybrane dzieci od 4 klasy SP do I klasy gimnazjum próbowały wspólnymi siłami stworzyć opowiadanie fantastyczne.

2strona tablica napis
Czasu zabrakło na dokończenie opowieści, ale na pewno znajdą się chętni, aby wymyślić zakończenie .
Ostatnią godzinę chętni uczniowie bawili się w teatr. Przedstawiali zupełnie nieznany sobie fragment scenariusza o "Czarnej musze".
Zabawy było co niemiara, bo zagranie scenek, które czyta się pierwszy raz, wcale nie jest takie proste.

Wszyscy spisali się na medal.
Dziękujemy pani Dorocie za wspaniałe zajęcia i oby takich więcej.
fot: Małgorzata Radecka-Kohn

(ZOBACZ GALERIĘ)