Warsztaty profilaktyczne
„Bezpieczny na drodze”

W dniu 25.10.2016 rok gościliśmy w naszej szkole Pana Adama Nyka, który przeprowadził dla uczniów z klas II i III gimnazjum niecodzienne warsztaty profilaktyczne „Bezpieczeństwo na drodze” w kontekście spożywania alkoholu i prowadzenia samochodu.
   W I części warsztatów prowadzący rozmawiał z uczniami m.in. o konsekwencjach spożywania alkoholu na podstawie filmu z cyklu „Tak - Nie - Decyzja należy do Ciebie”, co skłoniło młodzież do aktywności i dyskusji. II część zajęć to ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli, które dla naszych uczniów były nowym i ciekawym doświadczeniem.

Przez trudny i ważny temat prowadzący przeprowadził młodzież w swobodnej i przyjaznej atmosferze, która pozwoliła im na osobiste przeżycia i doświadczenia oraz skłoniła do refleksji, wyciągnięcia wniosków, co mam nadzieję pozwoli młodzieży dokonać prawidłowych wyborów
w przyszłości.

Po zajęciach szkoła otrzymała materiały edukacyjne „Bezpieczeństwo na drodze sprawą nas wszystkich”.
   Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi. (ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ)

Zajęcia profilaktyczne w opinii uczniów

Zajęcia były bardzo edukacyjne. Najlepiej zapamiętam symulację, która pokazuje, jak widzi pijany człowiek. Pokazuje to jak alkohol działa na ludzi i jak zmienia jego tok myślenia i zaburza zmysły.

Karolina, klas III b

Zajęcia były bardzo ciekawe. Wspólna rozmowa oraz zajęcia symulacyjne, to jak widzi pijany człowiek uświadomiło mi, jak niebezpieczne jest wsiadanie do pojazdu pod wpływem alkoholu.
                                                                                                                                     Kasia, III b

Zajęcia mówiące o konsekwencjach po spożyciu alkoholu i prowadzeniu samochodu bardzo mi się podobały. Pan Adam Nyk uświadomił nas (poprzez rozmowę i obejrzany film), jakie problemy mogą nas spotkać, gdy dojdzie do wypadku po spożyciu alkoholu. Fascynujące również było doświadczenie z alkogoglami, kiedy to musieliśmy wykonać zadania, które po założeniu „okularów” były trudne do zrobienia. Chętnie uczestniczyłabym w następnych takich warsztatach. Na pewno będę bardziej uważała w przyszłości.

Karolina, klasa II a

Moim zdaniem zajęcia profilaktyczne były potrzebne i bardzo interesujące, rozszerzyły wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, ale nie tylko. Poruszony był również temat alkoholu, narkotyków, uzależnień. Pan Adam Nyk bardzo ciekawie opowiadał na różne tematy i nie było drętwo, ale luźno i spokojnie. Pan opowiadał bardzo z sensem i na temat. A ostatnia godzina zajęć była najlepsza, bo mogliśmy zobaczyć, jak tak naprawdę człowiek reaguje na otoczenie po spożyciu alkoholu.

Weronika, klasa II a

Zobaczyłem jak to jest pod wpływem alkoholu. Nigdy nie będę chciał spróbować alkoholu i prowadzić po nim, bo jest to niebezpieczne.

Dawid, klasa II a

Sądzę, że zajęcia były dla nas bardzo przydatne, ponieważ przypomniały nam, że nawet jeden niewinny wybryk może mieć swoje konsekwencje.

Sebastian klasa II a

Zajęcia z panem Adamem Nykiem były zrobione dobrze. Podobał mi się film dający do myślenia, jak także ćwiczenia z alkogoglami, co też dawało do myślenia. Można było poczuć na własnej skórze , jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu.

Bratek, klasa III a

Pan Adam Nyk bardzo trafnie przedstawił problemy dotyczące picia alkoholu. Dało mi to pełniejszy obraz na szkodliwe działanie używek.

Ola, klasa III a

tekst : p. Marta Gaszczyńska-Płuciennik - pedagog szkolny