Pod koniec kwietnia trzy uroczyste imprezy urozmaiciły życie szkoły, z których fotorelację można już zobaczyć w GALERII.

Jedną z nich były obchody Dnia Ziemi. Odbyły się quizy wiedzowe, powstały wspaniałe plakaty, obejrzeliśmy szereg prezentacji oraz mieliśmy szansę zobaczyć jakie wspaniałe kreacje można stworzyć z materiałów do recyklingu. Klasy drugie SP przygotowały jeszcze krótkie inscenizacje. Wesoło, kolorowo i z dużą ilościa przemyconej w ciekawej formie wiedzy minął nam ten kwietniowy dzień. Dzękujemy paniom od edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Hannie Dębskiej za przygotowanie tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości.
zdjęcia Ksawery Włoczewsaki i Wiktor Zaprzalski.

22 kwietnia 2016 roku odbyła się inna uroczystość przeznaczona dla wszystkich zwycięzców Eliminacji Festiwalu Patriotycznego.

Puchary książki i inne nagrody zajmowały kilka stołów, a popisy zdobywców pierwszych miejsc cieszyły się wielkim powodzeniem. Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom i oczywiście uczestnikom, bo bez Was nie byłoby konkursu.
Fot Małgorzata Radecka-Kohn, Ksawery Włoczewski, Wiktor Zaprzalski.

Trzecią kwietniową uroczystością związaną tym razem z czytelnictwem było mianowanie uczniów klas 1 SP na czytelników. Przedstawienie w całości powstało u nas w szkole - od scenariusza do ostatnich szlifów. W zabawne postaci z bajek wcielili się uczniowie klas 3 i 4 SP. Bohaterowie z książek uciekli, ponieważ spadło czytelnictwo i udali się na spotkanie "GRUPY WSPARCIA ODRZUCONYCH BOHATERÓW KSIĄŻKOWYCH". Co wydarzyło się dalej trudno było przewidzieć. Nie opowiem całości gdyż zostanie niebawem zmontowany film, a kto nie mógł być na inscenizacji to myślę, że z przyjemnością go obejrzy i dowie się jaki był ciąg dalszy akcji.

Scenariusz powstał we współpracy z jedną z uczenic klasy 3 SP - Maliwnką, która napisała go w znaczącej części. Doszlifowanie go przypadło Pani Małgorzacie Radeckiej Kohn, która to zajęła się też reżyserią i organizacją całej reszty przedstawienia. Oprawę muzyczną zapewnili sami aktorzy i chór pod kierownictwem Pani Katarzyny Januszewskiej, a dekoracje powstały we współpracy z Panią Iwoną Maszczyk - opiekunem kafejki internetowej. Kolorowe rysunki stanowiące część oprawy graficznej wykonały dzieci z klas 1 SP pod czujnym okiem Pań wychowawczyń Aleksandry Wicińskiej i Marty Michalak.

Na koniec wszyscy uczniowie klas 1 ślubowali przestrzegać zasad czytelnika i po mianowaniu piórem otrzymali dyplomy i zakładki. Uroczystość była wesoła i zabawna.
Zdjęcia: Filip Maciocha, filmowanie: Klaudia Organiściak.