Święto Patrona - Ślubowanie uczniów klas I SP

na czytelników szkolnej biblioteki

Dnia 15 maja 2015 roku odbyła się już tradycyjnie uroczystość związana ze świętem naszego Patrona Wojciecha Górskiego.

Jak co roku rozpoczęliśmy świętowanie od uroczystej mszy w kościele w Rembertowie.

Następnie pierwszą część apelu w szkole stanowiły wspomnienia o historii powstania szkoły i o jej twórcy, a drugą mianowanie na czytelników uczniów klas pierwszych SP.

Gimnazjaliści, którzy wspominając swoje pierwsze chwile w "Pamiątce" wprowadzili nas w pamiatkowską atmosferę, zaprosili do obejrzenia fragmentów wywiadów z naszymi znamienitymi gośćmi. Górale - absolwenci warszawskiej szkoły Górskiego przybyli do nas 24 kwietnia, aby opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych ze nauką w czasach powojennych. Film stanowił tylko urywek rozmów, ale i tak zaciekawił publiczność.
    W drugiej części uroczystości nasi najmłodsi uczniowie zostali przywitani przez odrobinę starszych w gronie czytelników szkolnej biblioteki i ta część uroczystości przebiegła w bardzo wesołym nastroju. Każde dziecko z klasy I otrzymało zakładkę wykonaną przez naszych gimnazjalistów i dyplom.

Nasi najmłodsi czytelnicy od piątku mogą wypożyczać nawet po trzy książeczki na raz.

ZOBACZ GALERIĘ

zdjęcia: Wiktoria Gałecka
tekst M. Radecka-Kohn

piękne drzewo i dekoracje wykonane pod nadzorem:

p. R. Nowakowskiej ze wsparciem państwa Ozimek i p. B. Łoszewskiej