JASEŁKA i WIGILIE KLASOWE 2014

20 grudnia dzięki inicjatywie uczniów oraz, jak co roku, znacznemu udziałowi członków grona pedagogicznego zorganizowane zostały JASEŁKA.

Celowo napisałam ten szczególny wyraz dużymi literami, bo w Pamiątce to niemalże najważniejsza uroczystość w roku szkolnym.

Przedstawienie ma miejsce wieczorem, wspaniałe scenografie błyszczą w świetle reflektorów, a znaczna grupa uczniów Pamiątki odgrywa liczne role.

W tym roku diabły nie były takie "prawdziwe" tylko - zło wcieliło się w pracowników firmy, która chciała zawładnąć światem i ludźmi. Do Betlejem skolei wyjechała rodzina wybierająca się w ciepłe kraje - ale anioły pokrzyżowały im szyki. Wszystko się skończyło dobrze ponieważ wszyscy członkowie rodziny zrozumieli, że znaleźli się tam gdzie powinni, a nawet diabły dotarły do stajenki, w której urodził się pan Jezus, aby oddać mu pokłon.

Dzieci zaprezentowały wszystkie swoje talenty, od recytatorskich, przez wokalne, po muzyczne, takie jak gra na instrumentach.

Bardzo duże podziękowania należą się ekipie technicznej, której nie widać, ale bez nich przedstawienie nie odbyłoby się. Tak samo nie dalibyśmy rady zorganizować uroczystości bez pomocy rodziców naszych uczniów. Dziękujemy.  Następnego dnia odbyły się wigilie klasowe. III Gimnazjum okazała swoje wrażliwe oblicze, co można było zobaczyć na zdjęciach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ z JASEŁEK

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WIGILII KLASOWYCH