11 listopada - Święto Niepodległości

Dnia 14 listopada 2014 roku uczniowie klasy II gimnazjum pod dyrektywą pani Joanny Kopeć zorganizowali akademię z okazji Dnia Niepodległości.

Nasi rodacy z okresu rozbiorów, wojen "oddali swoje dziś, za nasze jutro". Przedstawienie wywarło chyba największe wrażenie na naszych najmłodszych widzach. Sceny z filmów były momentami nawet drastyczne - ale takie jak nasza historia.
      Realizacja przedstawienia głównie p. Joanna Kopeć i p. Katarzyna Januszewska ze wsparciem technicznym p. Agnieszki Wypychowicz, oraz opiekuna sztandaru i sekcji filmowej p. M. Radecka-Kohn

Tekst:
Wiktoria Gałecka kl II G oraz p. M. Radecka-Kohn,
Zdjęcia p. M. Radecka-Kohn
operator kamery: Ksawery Włoczewski.
Montaż filmu Wiktor Zaprzalski, Ksawery Włoczewski.

Zapraszamy do GALERII

Zapraszamy do obejrzenia FILMU

Przedstawienie zostało uświetnione prezentacją kilku krótkich filmików przypominających o historii naszego kraju, oraz tragedię II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi licznymi talentami wokalnymi, muzycznymi oraz recytatorskimi, a także technicznymi (obsługa sprzętu i prezentowanie filmów wymagało fachowej ręki). Rezultat wspólnej pracy bardzo się spodobał i spotkał się z gromkimi brawami widowni. Jak zwykle przy takich uroczystościach mieliśmy okazję na refleksję. Po raz kolejny widzowie zdali sobie sprawę jak trudne były losy Polaków na przestrzeni wieków. Nasi rodacy z okresu rozbirów, wojen "oddali swoje dziś, za nasze jutro". Przedstawienie wywarło chyba największe wrażenie na naszych najmłodszych widzach. Sceny z filmów były momentami nawet drastyczne - ale takie jak nasza historia.
Realizacja przedstawienia głównie p. Joanna Kopeć i p. Katarzyna Januszewska z wsparciem technicznym p. Agnieszki Wypychowicz, oraz opiekuna sztandaru i sekcji filmowej p. M. Radecka-Kohn
Tekst:
Wiktoria Gałecka kl II G oraz p. M. Radecka-Kohn,
Zdjęcia p. M. Radecka- Kohn
operator kamery ( jest już film i niebawem znajdzie się na stronie) Ksawery Włoczewski.
Montaż filmu Wiktor Zaprzalski, Ksawery Włoczewski.

Inne albumy