Ślubowanie klas I gimnazjum - Dzień EN

W dniu 16 października 2014 roku o godzinie 11: 00 podwoje szkoły w Pamiątce szeroko się otworzyły dla gości, rodziców i uczniów klas pierwszych Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego, którzy tego dnia składali uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i otrzymali tradycyjne czapki kepi charakterystyczne dla szkół Górskiego. Uroczystość odbyła się w czasie szkolnego Dnia Edukacji Narodowej – swoistego dnia świątecznego placówek oświatowych.
    Goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół mogli zobaczyć gimnazjalistów prezentujących się w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawców: Katarzynę Januszewską i Hannę Wołkiewicz przy współpracy Samorządu Szkolnego i chóru. Liczna grupa młodzieży z dwóch klas pierwszych, przedstawiając scenki z życia szkolnego, pokazała potyczki uczniów i nauczycieli, „trudny los jednych i drugich”. Przedstawienie miało swoje głębsze przesłanie – pokazywało, jakie autorytety wielkich Polaków pomagają młodzieży przejść trudny okres dojrzewania i znaleźć swoje miejsce w dorosłym życiu. Tekstom mówionym towarzyszyła rzecz jasna piosenka. Uczniowie mieli możliwość pokazania swoich talentów aktorskich, recytatorskich i śpiewaczych w zabawnych tekstach przeróbek literackich i muzycznych dokonanych na tę okazję przez autorki programu. A było czego posłuchać: teksty o szkole śpiewane były do znanych melodii, ale zaskakiwały treścią, jak choćby przeróbka szlagieru Golców „Tu na razie jest ściernisko” i bawiły widzów. Zakończenie programu zgłębiającego tajniki życia w szkole Górskiego stanowiło syntezę – ci którzy przyszli do gimnazjum, zdobyli niezbędną wiedzę, by świadomie złożyć przyrzeczenie na sztandar, przyjąć kepi, które nakładały na głowy uczniów dyrektor Iwona Niegowska i burmistrz Barbara Galicz oraz zaśpiewać hymn szkoły.
       Uroczystość była też okazją do miłych życzeń i podziękowań . W tym dniu odebrali zasłużone nagrody: nauczyciele, pracownicy szkoły i stypendyści, którzy otrzymali gratyfikację za swój trud.
     Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. Obecność wśród nas: burmistrz Barbary Galicz, radnej powiatowej Joanny Pająkiewicz, dyrektora ZOZ Arkadiusza Stępniewskiego, przedstawicieli Rady Szkoły i Rady Rodziców z panią Joanną Obłuską i Małgorzatą Brzezińską bardzo nas ucieszyła.
Za pomoc organizacyjną, techniczną i artystyczną złożono podziękowania: M. Radeckiej - Kohn, A. Wypychowicz, A. Chochlewicz, panu M. Bukowskiemu oraz Pocztowi Sztandarowemu, redakcji Górali i obsłudze radiowęzła. Szczególne słowa uznania trafiły też do rodziców pierwszoklasistów licznie obecnych na uroczystości i aktywnie współorganizujących uroczystość.
Świętowaliśmy wesoło, co można zobaczyć na naszej stronie, czytając szkolne wydawnictwo Górale i oglądając film oraz galerię zdjęć. Zapraszamy.

ZOBACZ GALERIĘ

ZOBACZ FILM

tekst pani Hanna Wołkiewicz

Zdjęcia p. M. Radecka-Kohn (aparatem Julii Ahmed, która wspierała chór).

A film powstał dzięki współpracy Filipa Maciochy oraz Ksawerego Włoczewskiego.