Góry Świętokrzyskie - wycieczka kl II i III SP

Ostatniego dnia września bardzo wcześnie rano dzieci z klasy 2 i 3 szkoły podstawowej wyruszyły na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Zobaczyliśmy bardzo stary dąb Bartek pod Zagnańskiem, następnie Kadzielnię - wspaniały rezerwat znajdujący się w Kielcach, wspięliśmy się na Święty Krzyż, gdzie podziwialiśmy i muzeum przyrodnicze i klasztor benedyktynów.

Pogoda dopisała. Dzieci bardzo wiele się dowiedziały o przyrodzie województwa świętokrzyskiego i legendach związanych z Górami Świętokrzyskimi. Na przykład teraz wszyscy już wiedzą jak wygląda jadła i że jest jej najwięcej na tamtym rejonie, a jej szyszki rosną w górę. Okazało się, że również bardzo wiele buków dających nam olbrzymie ilości tlenu możemy podziwiać na terenie najstarszych polskich gór.
      Dzieci wróciły do domów bardzo zmęczone, ale z głowami pełnymi nowych wiadomości. Po wizycie w Mcdonalds w Radomiu w drodze powrotnej dzieci najedzone i zadowolone około godziny 20 odebrali spod szkoły stęsknieni rodzice.
      W organizacji i realizacji wycieczki poza wychowawczyniami obu klas bardzo wiele pomogli rodzice. Dziękujemy szczególnie za wsparcie w opiece nad dziećmi.

tekst i zdjęcia M. Radecka-Kohn

ZOBACZ GALERIĘ