Deutsch Wagen Tour

We wtorek 28 stycznia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w projekcie językowym Deutsch-Wagen-Tour, promującym naukę języka niemieckiego.

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej zaprezentowali piosenki i wierszyki po niemiecku. Klasa szósta opowiedziała o swoich corocznych wakacyjnych wyjazdach na obóz do Uslar w Niemczech organizowanych przez panią Beatę Łoszewską, odbywających się dzięki współpracy z organizacją Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczeń klasy I gimnazjum Sebastian Bierdziński przygotował zaś prezentację na temat Niemiec. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych z lektorką Deutsch-Wagen-Tour. Pierwszoklasiści wysłuchali po niemiecku „Czerwonego kapturka”, a szóstoklasiści i gimnazjaliści brali udział w zabawach językowych.

Podczas przygotowań do wizyty Deutsch-Wagen-Tour odbył się również konkurs plastyczny „Deutsch und ich”, w którym uczniowie bardzo licznie i chętnie wzięli udział. Wszystkie prace wykonane zostały z dużym zaangażowaniem. Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Klasa I SP

1. Wiktoria Mirkowska - wykonała album Niemiec
  2. Justyna Strójwąs - wykleiła Bramę Brandenburską
  3. Malwina Radecka-Kohn – narysowała godło Niemiec

Klasa 6 SP

1. Natalię Pawlak – wykonała plakat o sporcie
  2. Kingę Główczyńska – przedstawiłą nam, za co kocha Niemcy
  3. Joannę Nowakowska – przedstawiła nam swoje wrażenia z Uslar

Klasa I G

1. Adela Stępień - rysunek Zamku Neuschwanstein
  2. Emilia Michalak - plakat o Bethovenie