Z ŻYCIA KLASY IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Porządku pilnuje nowy kapitan – pani Justyna Kołacińska. Na razie nie zostaliśmy jeszcze przydzieleni do miejsc na boisku – to znaczy nie jesteśmy do końca zdecydowani, kto zagra w obronie, a kto w ataku, ale możemy wam obiecać, że rozegramy w tej szkole jeszcze nie jeden mecz i na pewno o nas usłyszycie.

KLASOWE POSZUKIWANIA JESIENI W STAJNI

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Tekst i zdjęcia Pani Justyna Kołacińska

Nowy rok szkolny 2013/2014 absolwenci klasy III i wychowankowie pani Renaty Nowakowskiej rozpoczęli w powiększonym składzie. Od drugiego września tworzymy silną, dwudziestoośmioosobową drużynę. Każdy z nas otrzymał nowy numer zawodnika, co zostało zaznaczone na koszulkach klubowych. Porządku pilnuje nowy kapitan – pani Justyna Kołacińska. Na razie nie zostaliśmy jeszcze przydzieleni do miejsc na boisku – to znaczy nie jesteśmy do końca zdecydowani, kto zagra w obronie, a kto w ataku, ale możemy wam obiecać, że rozegramy w tej szkole jeszcze nie jeden mecz i na pewno o nas usłyszycie

KLASOWE POSZUKIWANIA JESIENI W STAJNI
W ostatni piątek października klasa czwarta wraz z wychowawcą udała się na poszukiwania polskiej, złotej jesieni. Jako, że aura okazała się łaskawa i ranek przywitał nas słońcem, skorzystaliśmy z zaproszenia i odwiedziliśmy gościnne progi stadniny koni państwa Włoczewskich w Świętochowie. Wyjazd prócz rekreacji okazał się być niezwykle pouczający. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat budowy, pielęgnacji konia, ras i dyscyplin sportowych, w których startują te piękne zwierzęta. Zwiedziliśmy stajnie i okoliczne padoki. Zobaczyliśmy karuzelę i ku rozczarowaniu niektórych uczniów okazało się, że nie jest to miejsce do zabawy dla dzieci. Chętni mogli pomóc przy wyprowadzce koni, a nawet ciężko popracować, czyszcząc zwierzę i sprzątając boksy. Kolejną atrakcją był pokaz pracy kowala. Sami mogliśmy przekonać się jak ciężkie to zajęcie, piłując kopyta. Niebywałą atrakcją okazały się stajenne psy rasy terier. Kiedy już opadliśmy z sił, zapłonęło wielkie ognisko, przy którym mogliśmy się posilić i wymienić wrażeniami. Niestety okazało się, że kilka godzin spędzonych w stadninie minęło niezwykle szybko i musieliśmy wracać do szkoły. Na pewno jednak wrócimy w to urokliwe miejsce, a gospodarzom dziękujemy za miłą gościnę.
Tekst i zdjęcia Pani Justyna Kołacińska.