85-cio lecie powstania Pamiątki

Dzień pierwszy OFICJALNE OBCHODY

11 października odbyły się bardzo uroczyste obchody 85 rocznicy powstania budynku szkolnego w Pamiątce. Rozpoczęliśmy od Mszy świętej w Kościele w Rembertowie. Uczestniczyły w niej również delegacje wraz z pocztami sztandarowymi z Warszawskich Szkół Górskiego, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Następnie rozpoczęła się uroczystość na sali gimnastycznej naszej szkoły.
         Zaszczycili nas wielce szacowni goście, bez których uroczystość nie mogłaby się odbyć, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, rodzina naszego patrona, a także członkowie "Towarzystwa Wychowańców Szkół Górskiego. Wspaniałym mowom i gratulacjom nie było końca.
       Po zakończeniu oficjalnych przemówień rozpoczęło się przedstawienie. Uczniowie klasy I gimnazjum spodziewali się kontroli i skrzętnie się do niej przygotowywali, po czym otrzymawszy raport pokontrolny zrozumieli, że Wojciech Górski już przeprowadził wizytację i nie wypadli najgorzej. "Kamery z monitoringu" zarejestrowały wizytę patrona i wszyscy szacowni goście mogli obejrzeć pracowicie stworzony przez nauczycieli film. Bohaterem był oczywiście sam Wojciech Górski, w którego postać wcielił się nasz świeżo upieczony absolwent Michał Ostrowski, który był obecny również na uroczystości. Wciągająca fabuła, refleksyjna muzyka i nostalgiczne rozmyślania Wojciecha Górskiego wywołały zaciekawienie i wzruszenie na twarzach zarówno szacownych gości jak i młodzieży. Autorami scenariusza przedstawienia były Pani Joanna Kopeć, Pani Hanna Wołkiewicz. Film powstał dzięki współpracy: scenariusz: p. Hanna Wołkiewicz, p. Justyna Kołacińska, p. Agnieszka Wypychowicz, realizacja nagrania, montaż filmu: p. Małgorzata Radecka-Kohn, głos "Górskiego" (M. Ostrowskiego) nagrał p. Andrzej Nowakowski, pomoc w organizacji : p. Anna Chochlewicz i nasza absolwentka Dorota Wypychowicz. W ROLI GŁÓWNEJ nasz absolwent MICHAŁ OSTROWSKI.
     Po tych wszystkich przygotowaniach pierwszoklasiści mogli już złożyć przyrzeczenia na Sztandar wcześniej otrzymawszy czapki kepi. Nie obyło się też bez życzeń z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na koniec zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego: "Wojciech Górski w oczach Społeczności Pamiątkowskiej" (zobacz GALERIĘ PRAC).
     Na zakończenie oficjalnej części nastąpił poczęstunek, podczas którego mogliśmy nie tylko się najeść lecz również skosztować specjalnie zamówionego na tę okazje tortu.
    Zgodnie z planem ok godziny 14:30 uczestnicy uroczystości wraz z reprezentantami naszej szkoły - uczniami gimnazjum, udali się do autobusu, który zawiózł ich na Cmentarz Powązkowski, na którym pochowany jest nasz patron. Złożono kwiaty na grobie Górskiego i oddano mu hołd.
      Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Małgorzata Radecka-Kohn, zdjęcia z wyjazdu na cmentarz - wykonał uczeń kl III G Arkadiusz Kwil.

Zobacz Film "Wojciech Górski odwiedza swoją Pamiątkę"

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z 1 dnia uroczystości

Dzień drugi - FESTYN JESIENNY

12 października 2013 roku odbył się "Festyn Jesienny" będący drugą częścią obchodów 85-lecia szkoły. Rada Rodziców spisała się na medal było wesoło kolorowo, zabawnie i baaardzo smacznie. Pani dyrektor Iwona Niegowska sama ugotowała bigos, który rozszedł się w mgnieniu oka. Konkursy z nagrodami, bardzo bogata loteria fantowa, kącik plastyczny, trampolina, stoiska z przysmakami, pokazy ratownictwa wykonane przez strażaków, stoisko z urządzeniami naukowymi, ciekawe pojazdy... to tylko część atrakcji. Można było sprawdzić sobie poziom cukru i ciśnienie, zagrać w piłkę i robić wiele innych ciekawych rzeczy, a wszystko to dzięki wspaniałym rodzicom naszych uczniów i ich współpracy z nauczycielami. Pieniążki z festynu przeznaczone zostaną jak zwykle na potrzeby szkoły i uczniów. Odwiedziło nas znaczne grono absolwentów i uczniów którzy z różnych przyczyn musieli zmienić szkołę. Jak widać wszyscy tęsknią za panującą u nas atmosferą, co nas bardzo cieszy.
Wszystkim Osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak udanych obchodów 85-cio lecia szkoły serdecznie dziękujemy, a oto szczegółowa lista osób i instytucji którym jesteśmy wdzięczni:

Małgorzata Radecka-Kohn