3dscn9998

Uroczystości w Tarczynie -
rocznica bitwy pod Przypkami

Organizacją przedsięwzięcia zajęło się "Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna". Rocznica bitwy pod Przypkami została uczczona uroczystą mszą w kościele w Tarczynie, w której uczestniczyły liczne poczty sztandarowe w tym również reprezentacja naszej szkoły.

Po nabożeństwie wszyscy wraz z pocztami udali się na boisko przy ulicy Dolnej, gdzie pod odsłuchaniu Hymnu POLSKI mogliśmy być świadkami rekonstrukcji wydarzeń, które miały miejsce podczas tej pamiętnej bitwy. Kolorowe stroje, głośne wybuchy przyciągnęły uwagę Tarczynian, a po emocjach zwiaząnych z bitwą można było zjeść wojskową grochówkę.

Dziękujemy za przybycie na miejsce uroczystości uczniom dumnie reprezentującym naszą szkołę: Paulinie Brzezińskiej, Oldze Osińskiej, Aleksandrze Radeckiej-Kohn, Piotrowi Kołodziejowi oraz Przemkowi Józwikowi.
Cieszymy się, że możemy na Was liczyć.