Telefoniczny Bohater - szkolenie dla kl 0-III

Często słyszy się o dzieciach, które wezwały karetkę i tym samym uratowały swoich bliskich. Jest to bohaterska postawa i umiejętność, które każde dziecko powinno posiadać.

Grupa 4 osób, licealistów i studentów, którzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa, rodziców, nauczycieli i dzieci, jak ważna jest edukacja w zakresie pierwszej pomocy. Projekt społeczny „Telefoniczny bohater” jest organizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.
Warsztaty przeprowadzane są dla dzieci w szkołach podstawowych. Warsztaty odbędą się na terenie Warszawy, Piaseczna, Wołomina, Grójca i Tarczyna, a przeprowadzone będą przez studenta ratownictwa medycznego, w formie zabawy, wyznając zasadę „uczymy bawiąc”. Chcą pokazać dzieciom jak poprawnie wybrać numer alarmowy i jak udzielić informacji o miejscu wypadku. Niedawno pojawili się też w Pamiątce!

Oto fotorelacja:
tekst: Zuzanna Stańska