IX FESTIWAL PATRIOTYCZNY W PAMIĄTCE - ELIMINACJE

Już po raz dziewiąty 6 i 7 marca, Zespół Szkół w Pamiątce gościł u siebie uczniów, którzy stanęli w konkursowe szranki w ramach Festiwalu Patriotycznego. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń, nie tylko szkolnych, ale i gminnych i każdego roku pozwala, zgodnie z ideą naszego patrona Wojciecha Górskiego, przypominać młodym pokoleniom o pięknej i bogatej historii naszego kraju oraz o zachowaniach i wartościach godnych młodego Polaka.

Każdego roku cieszymy się ciągle wzrastającym zainteresowaniem wśród uczestników. W tym roku po raz kolejny przekroczyło ono nasze oczekiwania. Udział zgłosiło 26 placówek z powiatów piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grójeckiego oraz z Warszawy. W sumie wpłynęły 433 zgłoszenia, co w stosunku do ubiegłorocznych 270 stanowi pokaźny wzrost w każdej z czterech kategorii konkursowych. . Otrzymaliśmy 51 prac literackich, 126 plastycznych. Dwie komisje recytatorskie wysłuchały w sumie 156 recytacji.   Ogromne zainteresowanie kategorią muzyczną sprawiło, że po raz pierwszy eliminacje zostały rozłożone na dwa dni.

46 26 30

Wszyscy członkowie jury podkreślali bardzo wysoki poziom występów i świetne przygotowanie uczniów. Przyznano 36 nagród muzycznych, 25 plastycznych, 15 literackich i 30 recytatorskich.

Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno występującym jak i ich opiekunom. i już teraz zapraszamy 11 kwietnia 2017 roku na uroczysty finał, podczas którego będzie można obejrzeć nagrodzone prace i usłyszeć najlepsze wykonania. A za rok mamy nadzieję spotkać się ze wszystkimi uczestnikami podczas jubileuszowego X Festiwalu Patriotycznego.

ZAPRASZAMY DO GALERII:

MUZYCZNY SP;