Dnia 16 maja uczniowie i uczennice z klas I a i IIa gimnazjum przygotowali szereg prezentacji i innych atrakcji dla klas 0-6 SP promujących czytelnictwo. Jedna z grup zaprezentowała też przedstawienie na podstawie opowiadania napisanego przez jedną z uczennic. W ramach zachęcenia dzieci do sięgania po książki został ogłoszony również konkurs literacko-plastyczny „Świat opowiadań jest naprawdę piękny…”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się razem z "Mam talent" około połowy czerwca. Wszystko udało się wyśmienicie. Dzieciaki były bardzo zaangażowane w quizy i rozmowy na temat czytania oraz polecanych lektur.

Myślę, że projekty zasiały ziarenko, które wykiełkuje w przyszłości i będziemy mieli w szkole wielu chętnie czytających książki i piszących opowiadania uczniów. Realizację projektów nadzorowała pani Małgorzata Radecka-Kohn, a w ocenie brała udział pani Hanna Wołkiewicz.

zdjęcia: Ksawery Włoczewski

Zapraszamy do Galerii