dsc 0313

25  kopia

GRUDNIOWO W PAMIĄTCE

W grudniu 2013 roku poza tradycyjnymi przygotowaniami do Jasełek, o którch przeczytacie Państwo w następnym artykule miały miejsce inne wydarzenia.

Klasom 5 i 6 SP trafiła się okazja zobaczyć, jak pracuje fabryka "Pepsi". Musieli ubrać się w specjalne stroje ochronne (co stanowiło nie lada atrakcję) i zostali najpierw teoretycznie zapoznani z tajnikami produkcji napojów gazowanych, a nastęnie mogli zobaczyć linie produkcyjne.

11 grudnia klasę 3 SP odwiedził Pan Jacek Dubois - wybitny prawnik, który u nas zawitał w roli ... bajkopisarza. Właśnie ukazała się jego kolejna książka pełna przygód - "Staś i Weronika". Nasz gość opowiadał skąd czerpie pomysły, jak to się stało, że znany mecenas pisze książki dla najmlodszych. Dzieci z kl.3 pytały i pytały, a dwu i pół godzinne spotkanie upłynęło bardzo szybko. Uczniowie którzy dysponowali najnowszą książka pisarza (było ich wielu) otrzymali autografy z dedykacją. Panu Jackowi towarzyszył pan wydawca z "Oficyny 21". Niebawem kolejne spotkanie ze wspołczesnym pisarzem.

Klasy młodsze bardzo zaangażowały się w tworzenie świątecznego nastroju w szkole. Bardzo wiele dekoracji zdobiących ściany budynku wykonały samodzielnie nasze maluchy. Poza tym kiedy robi się zimno najlepiej poskakać i poćwiczyć, a w tym wszystkie dzieci są najlepsze.

ZOBACZ GALERIĘ "PEPSI"

ZOBACZ GALERIĘ "Spotkanie z autorem"

ZOBACZ GALERIĘ "Grudniowo"